Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej...

Ogólne warunki umowy

Szanowni Państwo,

Dziękujemy za wybór marki ANDRE świadczący o zaufaniu, jakim obdarzyliście naszą firmę i tym samym produkowane przez nią narzędzia ścierne. Naszym celem strategicznym jest dostarczanie Klientom wyrobów z najlepszą na rynku relacją jakości do ceny. Do Waszej, naszych Klientów, dyspozycji są pracownicy Działu Handlowego, zarówno w obszarze bieżącej obsługi logistycznej składanych zamówień, jak serwisu i doradztwa technicznego w zakresie prawidłowego doboru narzędzi  do określonych zadań technologicznych w Waszych firmach. Ze swej strony deklarujemy dołożenia wszelkich starań, aby satysfakcja z naszej współpracy dla Was - Klientów była jak największa.

Zapraszamy do współpracy z poszczególnymi komórkami naszego Działu Handlowego w godzinach od 7.00 do 15.00 od poniedziałku do piątku:

 • Biuro Obsługi Klienta (BOK):
  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ;  tel. 063 26 26 317, -312, -345;
 • Regionalny Kierownik Sprzedaży (RKS) wg podziału na regiony:
  tel. 063 26 26 337;
 • Dział Technicznej Obsługi Klienta (TOK):
  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel. 063 26 26 349, -365;
 • Dział Marketingu:
  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel. 063 26 26 370.

OPIEKUNOWIE KLIENTA
REGION C
(województwa: dolnośląskie, opolskie, pomorskie, zachodnio-pomorskie,
kujawsko-pomorskie, wielkopolskie)

Arkadiusz Szmatałowski (RKS)
tel.: +48 691 400 765; e-mail: arkadiusz.szmatalowski(at)andre.com.pl

Monika Kwaśna (BOK)
tel.: 063 26 26 345; e-mail: monika.kwasna(at)andre.com.pl

REGION E
(województwa: podkarpackie, małopolskie, śląskie, świętokrzyskie, lubelskie)
Paweł Sikorski (RKS)
tel.: +48 601 710 407; e-mail: pawel.sikorski(at)andre.com.pl

Dorota Junkiert (BOK)
tel.: 063 26 26 317; e-mail: dorota.junkiert(at)andre.com.pl

REGION H
(województwa: mazowieckie, łódzkie, podlaskie, lubuskie, warmińsko-mazurskie) 
Danuta Dominiczak (BOK)
tel.: 063 26 26 312; e-mail: danuta.dominiczak(at)andre.com.pl

 

1. Składanie zamówień

 • Zamówienia na wyroby przyjmujemy w formie pisemnej:
  - fax: 63/26 26 323
  - e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Każde zamówienie jest rejestrowane, potwierdzane pisemnie (faxem, e-mailem) i wiąże strony po pisemnym potwierdzeniu przez firmę ANDRE (faxem, e-mailem),
 • Zamówienia na wyroby standardowe (będące na stanie magazynowym) są realizowane w ciągu dwóch dni roboczych,
 • Zamówienia na wyroby niestandardowe i specjalistyczne są realizowane:
  - ściernice ze spoiwem ceramicznym: 7 tygodni
  - ściernice ze spoiwem żywicznym: 5 tygodni,
 • W przypadku ściernic niestandardowych przyjmujemy ilościową tolerancję wykonania na poziomie ±10% (nie mniej niż 1 sztuka),
 • Rezygnacja z zamówienia jest możliwa po wcześniejszym, pisemnym uzgodnieniu z Działem Handlowym. W przypadku rezygnacji z zamówienia w trakcie jego realizacji, Klient zobowiązuje się do pokrycia kosztów poniesionych przez firmę ANDRE do dnia tej rezygnacji.
2. Wyroby sprzedawane są w pełnych opakowaniach podanych w cenniku. Istnieje możliwość zakupu wyrobów w niepełnym opakowaniu za dodatkową opłatą (5,00 PLN netto).

3. Dostawa towaru do Klienta odbywa się wyłącznie za pośrednictwem firm kurierskich, co oznacza, że nie ma możliwości odbioru własnym transportem z magazynu naszej firmy. Na życzenie możemy wysłać towar do wskazanego przez Klienta miejsca, innego niż siedziba jego firmy.

4. Przesyłka za pobraniem jest usługą dodatkową i jej koszt jest doliczany do faktury (10,00 PLN netto).

5. Dokonanie dostawy. Wydanie towaru przewoźnikowi następuje z chwilą odebrania towaru z magazynu Dostawcy (tj. załadowania i pokwitowania odbioru). Prawo do rozporządzania towarami jak właściciel przechodzi w całości na Nabywcę z chwilą wydania towaru.

6. Koszt wysyłki o wartości powyżej 2000,00 PLN netto pokrywa firma ANDRE.

7. Realizujemy indywidualne zlecenia w zakresie przeróbek wymiarowych (kształtowych) ściernic będących na stanie magazynowym firmy, po wcześniejszym uzgodnieniu z Klientem kosztu i terminu wykonania takiej operacji.

8. Firma ANDRE nie prowadzi sprzedaży detalicznej wyrobów w swojej siedzibie.

9. Zasady i warunki współpracy handlowej:

 • ceny transakcyjne uwzględniają przyznany rabat podstawowy, rabat za tzw. „typówkę żywiczną”, rabat za płatności w terminie oraz rabat za realizację zamówień za pośrednictwem internetu (IZAM).
 • niezapłacone w terminie należności skutkują blokadą kolejnych wysyłek i przyjmowania nowych zamówień.
 • obowiązują formy płatności uzgodnione z Klientem w przedziale: od pobrania do 30 dni, chyba że ustalono inaczej na piśmie. Termin płatności ma wpływ na wysokość rabatu podstawowego.
 • przerwa w kontaktach handlowych (brak zakupów) przez okres 6 miesięcy skutkuje wygaśnięciem uzgodnionych warunków handlowych.

10. Sprzedawane przez firmę ANDRE wyroby są sprawdzane  pod względem zgodności z normą europejską EN12413 oraz spełniają normy związane: ISO-525 „Narzędzia ścierne spojone - wymagania ogólne”; ISO-13942 „Narzędzia ścierne spojone – odchyłki wymiarowe”. Na  życzenie Klienta wystawiamy „Deklarację zgodności”. Posiadane przez nas atesty i certyfikaty są do pobrania na naszej stronie internetowej www.andre.com.pl (zakładka certyfikaty).

11. Wszelkie materiały zawarte na naszej stronie internetowej (zdjęcia, opisy, wzory dokumentów) są własnością firmy ANDRE i ich wykorzystanie, kopiowanie i rozpowszechnianie w celach innych niż zawarte w umowie z Klientem bez naszej zgody jest zabronione.

12. Tryb składania reklamacji:

 • reklamacje jakościowe należy zgłaszać bezpośrednio do obsługującego dany region Polski Regionalnego Kierownika Sprzedaży:
  REGION C: Arkadiusz Szmatałowski tel.: +48 691 400 765;
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  REGION E:  Paweł Sikorski tel.: +48 601 710 407;
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  REGION H: Danuta Dominiczak tel.: +48 63 26 26 312;
  e-mail: danuta.dominiczak(at)andre.com.pl
 • reklamacje ilościowe należy składać obsłudze logistycznej,
  e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 63/26 26 367.