Narzędzia ścierne półelastyczne to szereg różnorodnych produktów zwanych także nasypowymi. Są to zarówno popularne "lamelki", krążki półelastyczne nasypowe, ściernice listkowo-trzpieniowe, krążki fibrowe i CBS, jak również włókniny. Półelastyczne to narzędzia ścierne o szerokim wachlarzu zastosowań, począwszy od operacji usuwania dużych naddatków, obróbkę spawów, szlifowanie pod wymiar, usuwanie zadziorów, czyszczenie, aż po wygładzanie i polerowanie.

Różne spoiwa żywiczne i różne podłoża

W przypadku narzędzi półelastycznych spoiwo pełni funkcję łącznika pomiędzy poszczególnymi ziarnami ściernymi, jak i ziarnem a podłożem. Technologia spajania jest bardziej złożona (wieloetapowa) niż ma to miejsce w przypadku klasycznych ściernic ze spoiwem żywicznym czy ceramicznym, czasami są to różnego rodzaju kompozyty.
Samo podłoże występuje także w kilku rozwiązaniach – papier w różnych gramaturach, płótna, fibra, poliester i inne – co ma elementarne znaczenie w aspekcie jego wytrzymałości i elastyczności. Tym samym w zależności od wersji użytego spoiwa organicznego (klejów bądź syntetycznych żywic termoutwardzalnych), jak i zastosowanego podłoża można oczekiwać różnych parametrów narzędzi ściernych.

Narzędzia półelastyczne ANDRE (nasypowe), dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu cechuje wysoka jakość. Zespół technologów odpowiada na indywidualne potrzeby użytkowników finalnych wytwarzając narzędzia ścierne o ściśle zaprojektowanych parametrach fizyko-mechanicznych dedykowanych pod konkretne operacje szlifierskie.

Przykład budowy narzędzia ściernego półelastycznego

Zastosowania półelastycznych narzędzi ściernych:


  • Stosowane w operacjach szlifowania z usunięciem naddatków włącznie po operacje szlifowania wykańczającego, różnego rodzaju konserwacje i naprawy.
  • Wykorzystywane do szlifowania najróżniejszych materiałów stali, aluminium, drewna, marmuru, granitu, lastryko, betonu, ceramiki, szkła, żeliwa i innych.

Cechy półelastycznych narzędzi ściernych:

szeroka gama zastosowań dzięki oryginalnym odpowiednio dobranym, kompozycjom ziaren i różnym podłożom 

elastyczność w stosunku do obrabianych materiałów; narzędzia "dopasowują się" kształtem do szlifowanej powierzchni  

pożądany efekt obróbki w postaci równomiernie wygładzonej powierzchni

wysokie bezpieczeństwo narzędzi

emitują niewielki poziom hałasu

wygodne dla operatora w czasie pracy - zwykle nie wymagają dużego nacisku

Materiały ścierne 

Kompozycje ziaren dedykowane pod różne operacje 

W ANDRE ABRASIVE ARTICLES w produkcji półelastycznych narzędzi ściernych wykorzystywane są nowoczesne materiały ścierne, dobierane pod kątem realizacji danego zadania, zarówno jeśli chodzi o usuwanie naddatku jak i wykończenie powierzchni szlifowanej. 
Najczęściej jest to ziarno elektrokorundowe zwykłe (brązowe) dla standardowych zastosowań, tam zaś gdzie wymagana jest zdecydowanie większa wydajność stosuje się ziarno cyrkonowe i ceramiczne. Część narzędzi półelastycznych dedykowanych do specyficznych zastosowań produkuje się takżę w oparciu o węglik krzemu.

95A - Elektrokorund zwykły (brązowy)

ZrA - Elektrokorund cyrkonowy (szary)

X (Ca) - Elektrokorund ceramiczny (niebieski)

99C - Węglik krzemu zielony

98C- Węglik krzemu czarny

 Narzędzia ścierne ANDRE ABRASIVE ARTICLES są bezpieczne.

ANDRE sukcesywnie doskonaląc proces technologiczny oferuje narzędzia ścierne zapewniające coraz lepsze walory użytkowe i wysoki współczynnik bezpieczeństwa, zgodny z obowiązującymi normami.
Przynależność do organizacji zrzeszających czołowych producentów narzędzi ściernych oraz cykliczna certyfikacja potwierdzają to w pełni.

IS0 9001:2015

EUROPEJSKA FEDERACJA PRODUCENTÓW NARZĘDZI ŚCIERNYCH

ŚCIERNICE LAMELKOWE

Poznaj narzędzia

ŚCIERNICE PÓŁELASTYCZNE Z NASYPEM PROFILOWANYM

Poznaj narzędzia

KRĄŻKI CBS

Poznaj narzędzia

ŚCIERNICE LISTKOWO-TRZPIENIOWE

Poznaj narzędzia

KRĄŻKI FIBROWE

Poznaj narzędzia

MIĘKKIE WŁÓKNINY

Poznaj narzędzia